Memoriál Lumíra Gáška - 7. ročník

28.12.2012

Na Svatého Štěpána se konal 7. ročník Memoriálu Lumíra Gáška. Letošní účast byla rekordní, do soutěží zasáhlo 27 hráčů. Cen bylo ještě víc, takže nikdo neodcházel s prázdnou, naopak všichni byli plní - někoho naplnily sportovní zážitky, jiného blahodárné a tělu prospěšné tekutiny z bufetu U Lumíra. Většina z přítomných borců zvládla oboje.

Obrázek

Letošní ročník přál překvapením. Postupně vypadli všichni Svobodové - Lukáš (Freedom), Libor (Freedomek) i Honza (Freedomeček). Zajímavý zápas svedl Freedom ve skupině s Romanem Kleckerem, byl to jeho první zápas dne. Freedom si hlídal stav a čekal na správný okamžik, kdy zařadí dvojku a soupeře převálcuje. Velké bylo jeho překvapení, když mu Roman za stavu 2:1 na sety ve svůj prospěch podával ruku s tím, že skupina se hraje na dva vítězné sety. Freedom se tomu divil, nicméně hraje se tak každý rok a většina hráčů si to už stihla zapamatovat. Romanova výhra však byla naprosto zasloužená: jako ostřílený mezinárodní rozhodčí v půlce třetího setu netočil strany, aby Freedomovi nenapověděl, že se hraje rozhodující set, a tímto mistrným kouskem vybojoval cenné vítězství.

Skvěle hrál Vitalik, který postupně vyřadil Honzíka Svobodu, mě i Milana Rakovického a probojoval se až do finále. Výborný stolní tenis předváděl také Mara Prachař, který se v semifinále s favorizovaným Šenkym propracoval až k mečbolu. Šenky ale udržel pevné nervy a těsnou koncovku vyhrál. Finále s Vitalikem pak zcela ovládl a mohl slavit celkové vítězství v turnaji. A protože se turnaje zúčastnil také Zdeněk Novotný, oslava to byla parádní :-)