MS I.třídy: Sokol Brno E - Šlapanice 11:7

1.12.2011

Ve středu 30. 12. hostil Sokol „E“ druhý tým MS I. Orel Šlapanice „A“. Utkání pro domácí nezačalo zrovna nejlépe. Když „Hvězda E-týmu“ Honza Pavlíček dorazil jako poslední účastník do herny a chystal se na rozpink s Karbim, zjistil, že v jeho batohu se nenachází v tu chvíli vcelku důležitý předmět a to jeho pálka. Po chvíli telefonování s domovem vyběhl Honza z herny. Při tom ještě stihl lehce znervóznět nejlepšího hráče soupeře Jaška, kterému, když se potkali ve dveřích, suverénně oznámil, že rozehrávku nepotřebuje a že si jde ještě před špílem zaběhat.

Obrázek

Sokol: Karásek, Pavlíček, Bartoš, Prachař T.
Šlapanice: Král, Jašek, Hranička, Filla

Nakonec Honza stihl začátek utkání, nicméně ještě s lehce zrychleným tepem podlehl s Bártym dvojici Hranička, Filla. Tom s Karbim měli výborně našlápnuto, aby ukončili letošní neporazitelnost dvojice Jašek, Král v MS I., nakonec ale zůstal 1 MP v 5.setu nevyužit. Po čtyřhrách tedy 0:2.

V první čtveřici zápasů se jasně ukázal trend pro celý zbytek utkání. Dosud nejlepší hráč soutěže Jašek se sice nezalekl „rozběhnutého maratonce“ Honzy, ale to bylo také ze strany hostů vše. Zbylé 3 zápasy byly v režii Sokola a tak to zůstalo prakticky až do poslední čtyřky, kde Honza již za rozhodnutého stavu a s mírnou fyzickou indispozicí (asi to s tím běháním přehnal) prohrál 0:3 s Hraničkou. Jinak Sokol předváděl po celou dobu soustředěný a kvalitní výkon, čímž někdy přiváděl soupeře k zoufalství. Např. hostující hráč Hranička opakovaně žádal rozhodčího, aby bylo do zápisu o utkání zaneseno, „že to hraje jako debil“, což bylo z čiré pinecářské kolegiality zamítnuto.

Body domácí: Karbi, Bárty, Tom 3/1. Honza 2/2.
Body hosté: Jašek 4/0, Hranička 1/3, Král, Filla 0/4, obě čtyrhry.

Poznámka:
Neméně důležitá část středečního večera se následně odehrála „Na Logáru", kde už s námi poseděl i Tuffi, který dorazil tradičně zkontrolovat středeční výsledek. Hlavní debata se strhla okolo jednoho momentu v poslední čtyřce zápasů. Karbi sváděl „souboj kontrů“ na stole č.2 s Jaškem a na „jedničce“ Tom prohrával 0:2 na sety s Králem (stav utkání 9:5). Karbi právě prohrál 2. set, načež se obrátil na Toma, aby „mu podal pivo, jinak to další set nevydrží a chcípne žízní“. Co Karbi nevěděl, bylo, že Tom právě otočil dvěma skvělým míči vývoj 3. setu na 10:8 a měl nadhozeno k servisu. Tom sice dost nechápal, co se to děje, chvilku zíral na Karbiho, jestli to myslí vážně, ale omluvil se soupeři, podal pivo, vyslal nechytatelný serv a set a poté i celý zápas vyhrál (3:2, 5.set 0!!!). Kruciální otázka, jestli je Karbi pako, že na setbol otravuje s pivem, nebo jestli by měl Tom Karbimu poděkovat, že mu rozesral soupeře a vyhrál zápas, nebyla za celý večer vyřešena.