3.liga muži: TTC Znojmo - Sokol Brno I "A" 10:2

17.3.2008

V odvetnému kole dvojic bylo naším soupeřem Znojmo - klub, z kterého k nám před sezónou přišel Bárty. Byli jsme tedy velmi napjatí, jak Bártyho přijmou znojemští fanoušci. Zatleskají mu při slavnostním nástupu a vyjádří mu tak dík za odvedené služby, nebo na něj budou neslušně pokřikovat a při každém jeho doteku s míčkem budou bučet?

Obrázek

Fanoušci přijali Bártyho spíš dobře. Někteří řekli "Čau Bárty", jiní pro změnu "Ahoj Milane". Každopádně již před utkáním k nám prosákly zvěsti o sázkách směřovaným právě k Bártyho utkáním proti domácím stolním tenistům.

Ale po pořádku. Nastoupili jsme v sestavě: Bárty, Laici, Tuffi a Vitalik. Milda bohužel ležel doma s nemocí a mě stále trápila třísla.

Ve čtyřhrách se nepodařilo navázat na Tišnov a opět jsme obě prohráli.

Hned první dvě dvouhry nabídly velmi zajímavé souboje. Laici sice nechytil nástup s Honzou Fábem a rychle prohrával 0:2, poté ovšem zabral a srovnal skóre setů na 2:2. Rozhodující pátý set byl vyrovnaný až do stavu 7:6 pro Laiciho. Následující míček Laici bohužel nepřesně zakončil svůj útok a Honzu to nakoplo k výborně zahrané koncovce a k vítězství v celém zápase.

Na vedlejším stole Bárty jistým výkonem porazil Standu Jelínka. Již v tomto utkání bylo vidět, že Bárty má dnes formu a bude těžké jej porazit. Naplno to ukázal v utkání s Ondrovčákem, které po exhibičním výkonu ( pouze s drobným zaváháním ve třetím setu, kdy promarnil dva mečboly za stavu 10:8) dotáhl k jasnému vítězství 3:1.

Škoda, že ostatním se nevedlo podobně. Laici se s Jelínkem snažil, ale Standa hrál fantasticky. Nedělalo mu problém dát do Laiciho trávy několik tvrdých topspinů po sobě a lehce zvítězil 3:0.

Tuffi to měl s Ondrovčákem a Lukášem Svobodou těžké - Ondrovčák to na obranu umí a Freedom má letos neskutečnou formu.

Vitalik neměl co ztratit a hrál výborně. Po prvním prohraném zápase s Freedomem nastupoval proti Honzovi Fábovi a vydal ze sebe to nejlepší. V pátém setu ještě vedl 3:1 a měl nakročeno k překvapení. Poté však Honza zúročil větší zkušenosti z podobných utkání a set obrátil ve svůj prospěch.

Závěrečný zápas mezi Freedomem a Bártym byl vyvrcholením celého utkání. Oba borci předváděli krásný pinec plný kontratopspinových výměn, bylo se vskutku na co dívat. Freedom potvrdil svou letošní formu a vítězstvím 3:1 pečetil výhru domácích.

Zajímavosti:
- při rozehrávání před utkáním v herně na několik minut zhaslo světlo a nedařilo se je znovu nahodit; v té chvíli jsme byli vítězství nejblíž - nula luxů je hluboko pod hodnotou vyžadovanou pravidly stolního tenisu pro osvětlení místnosti

Body:
Znojmo: Svoboda 3/3, Fábo 2/2, Jelínek 1/2, Ondrovčák 1/2, Forman 0/1, čt. Ondrovčák - Svoboda 1, Fábo - Forman 1
Sokol: Bartoš 2/3, Laicman 0/3, Toufar 0/2, Kharitonov 0/2, čt. Toufar - Bartoš 0, Laicman - Kharitonov 0

Autor článku: Jarin

Komentáře

Autor

Předmět

E-mail

Text


20.3.2008 8:13:45 57   Hlavní zásluha   Tuffi
Dovolil bych si doplnit 1 zajímavost a opravit 1 nepřesnost.
Tak za 1. K zajímavostem určitě patří, že před zápasem (u Bártyho v kuchyni u kávy turecké aj překapávané) si Bárty "házel korunou", se kterou že raketou bude startovat v utkání. Se svojí novou funglovicí nebo s lepší (pomalejší) půjčenou od kamaráda. Že prý obdržel jiné dřívko než chtěl.Hodil jsem na to svoje odborné oko a zjistil, že kecá. Funglovice byla v pořádku, prkno stejné (stejná značka stejná typa, jinak nikdy nejsou 2 prkna úplně stejná) potahy stejné, jak na předchozí popravené...
Tak jsem mu to šetrně sdělil (myšleno to, že je Mimoň), no nevěřil. Nicméně se šel podívat a s udiveným výrazem v oku se vrátil, že to tak skutečně je. Výběr rakety tím byl ukončen !
A za 2. Za Bártyho výbornou hrou nebyla zodpovědná jeho sobotní forma, ale JÁ, protože jsem mu pro utkání vybral správný materiál....
A teď mě tak napadá, proč já raději nevybírám ten správný materiál někomu jinému (např. Tiger W...). Esli by to nebylo o něco rentabilnější ...
20.3.2008 8:36:50 58   Servis ČAST   Tuffi
A zapoměl jsem na 1 drobnost, ČAST (v tomto případě reprezentovaný panem Drozdou) obdaroval tým Znojma pokutou 150,- Kaček českých za to, že nám vyšel vstříc a utkání začlo později než standartně. Pokus toto legalizovat (nahlášením ČASTu) skončil pokutou bo termín na hlášení změn již uplynul. (Ještě že p.Drozda neviděl naše jednotné dresy). Nabízí se jednoduchá otázka, kdo pro koho tu vlastně je ... Ale to je jiné téma ...
Zůstává otázka : CO S TYM ?? (S tou pokutou)
Osobně navrhuji do Freedoma ve čtvrtek nalít 5 Plzní a Freedom pak kúpi zbývajícím 4 spoluhráčům po Plzni ve Znojmě. Dluh bude smazán a na Freedoma, na Freeedoma je vždycky spoleh, to přece víme ...!!!
Odpovědi: 60,59
20.3.2008 13:52:03 59   Re(107): Servis ČAST   Jarin
Dovolím si oponovat: myslím, že p. Drozda nemusel posunutí vůbec povolit, o pokutě se vědělo už předem. Že jsme to nahlásili pozdě, je naše chyba. A že bysme Znojmu pokutu měli zaplatit, to je jasná věc.

A ještě k p. Drozdovi: podle mě dělá svou práci více než dobře. Už jenom možnost posílat zápisy e-mailem ušetří mnoho času a také nějakou tu korunku. Výsledky jsou na webu včas, stejně jako úspěšnosti. I přeložení prvního zápasu se Znojmem proběhlo bez problémů. Já naopak p. Drozdu za jeho práci velmi chválím.
Odpověď na: 58
2.4.2008 21:18:02 60   Re(107): Servis ČAST   bárty
Ad1)Pokutu Znojmu zaplatím pochopitelně já.
Ad2)Tuffiho jako kouče beru, dávám odměnu 1 PLZEŇ za bod vyhraný, beru jednu PLZEŇ za bod prohraný.
Ad3)To je vše
Odpověď na: 58↑ Odpovědi: 61
3.4.2008 9:20:39 61   Re(114): Servis ČAST   Tuffi
ad 1) Ptááákovina
ad 2) Díky, vazoune ! To budu na plech, protože Ty o víkendu neprohraješ (a já v tom případě já nevystřízlivím)
ad 3) Také tak
Odpověď na: 60
SOKOL BRNO I
STOLNÍ TENIS