Divize muži: Sokol Brno A - Blansko B 10:3

16.1.2012

První utkání odvetné části, první utkání v nových tričkách, první utkání s novými míčky. Utkání proti Blansku se neslo ve znamení premiér.

Obrázek

Sestava domácí: Poledňa, Galatík, Cupák, Šaur, Kolůch
Sestava hosté: Mikula, Voráč, Kutil Libor, Procházka

A další premiéra (bohužel) na sebe nenechala dlouho čekat - Martin s Edou zaznamenali svou první letošní porážku ve čtyřhře. Po čtyřhrách 1:1.

Já jsem byl na rozhraní zdraví a nemoci, a tak jsem se napsal jen na jeden zápas, na ten nejdůležitější, proti Staňovi Mikulovi. Potvrdil jsem letošní formu a vyhrál jsem. A přepustil jsem místo v sestavě a došlo na další, velmi očekávanou premiéru: do zápasového kolotoče po dlouhé zdravotní pauze naskočil Ivoš Šaur.

A nevedl si vůbec špatně. Sice na něm byla vidět nerozehranost, o to víc ale bojoval. Zejména v zápase s výborně hrajícím Liborem Kutilem, kdy prohrával již 0:2 na sety a ve čtvrtém setu odvracel tři mečboly, aby nakonec zvítězil 3:2. Paráda!

Nejhezčí zápas dne sehráli Eda a Standa Mikula. Bojovali o každý míček, pěkné výměny, Edův drtivý forhend střídal Staňův neomylný bekhend. Eda si vypracoval ve čtvrtém setu mečbol, ale Staňa ho s velkou porcí štěstí (polokantík) odvrátil. A i v pátém setu se štěstí přiklonilo na Staňovu stranu. Ale tak už to bývá, že vyrovnané zápasy často rozhoduje štěstí. Škoda. Nicméně z pohledu diváka to byl velice hezký zápas.

Celkový výsledek tedy zní: 10:3 pro Sokol Brno. V příštím dvoukole přivítáme na svých stolech překvapení letošní divize, tým Dubňan a třetí tým tabulky Hustopeče B, v čele s prvním hráčem soutěže Pavlem Hortem.

Body:

Sokol: Galatík 3:0, Poledňa 2:1, Cupák 2:1, Šaur 2:0, Kolůch 1:0, čtyřhra
Blansko: Mikula 2:1, Voráč 0:3, Procházka 0:3, Kutil Libor 0:3, čtyřhra

Zajímavosti:
Zajímavou postavou utkání byl Pavel Voráč alias Vory, známý zejména jako autor pojmu skoroset (set, kdy jasně vedete, abyste nakonec odešli těsně poraženi). Jeho největším úspěchem jsou tři vyhrané skorosety s Hoferikem, což v součtu znamená vyhraný skorozápas s tímto extraligovým hráčem (viz oficiální statistiky: Voráč - Hoferik 0:3 (skorosety 3:0)). I v utkání s námi byl Vory blízko vyhranému skorozápasu. S Martinem vedl 2:1 na sety, bohužel v dalších dvou setech si nevypracoval náskok, který by následně ztratil, a tak zaznamenal pouze obyčejnou prohru 2:3.

Autor článku: Jarin