3.liga muži: Sokol Brno I "A" - Jiskra Litomyšl 8:10

26.2.2008

O víkendu jsme chtěli zabojovat o šanci splnit si sen a zahrát si play-off. Zároveň jsme ale věděli, že případný neúspěch nás posune zpátky do boje o záchranu. V sobotu jsme přivítali papírově těžšího soupeře - hráče Litomyšli.

Obrázek

Velkým hitem celého utkání byl výsledek 11:9 v pátém setu. Dopadly tak obě čtyřhry, bohužel obě dvě pro soupeře. Blízko k vítězství jsme měli já s Tuffim, když jsme s Táborským a Dostálem vedli už 2:0 na sety. Jenže třetí set jsme po boji prohráli 12:10 a už jsme se vezli. Velmi přesně zápas zhodnotil Marek Prachař, který přišel do herny po úvodních dvou setech. Přišel za mnou po zápase, poplácal mě po rameně a říká: "Od té doby, co jsem přišel, tys úplně odešel."

Na druhém stole předváděli krásný pinec Milda s Laicim, kteří se nenechali zaskočit týmovým účesem dvojice Křepelka, Špinar, bojovali jako lvi, nakonec to o malinký kousíček nestačilo. Škoda. 0:2 po čtyřhrách - to je vždycky problém.

V dalším průběhu utkání jsme se snažili stáhnout dvoubodový náskok. Výborně hráli Tuffi s Mildou, kteří oba dokázali porazit nebezpečného Táborského. Já jsem zápasy s Táborským a Dostálem vyhrál hlavně díky bojovnosti (oba 11:9 v pátém). Bohužel poprvé v sezóně se vůbec nedařilo Laicimu. Po týdnu stráveném na horách se nedokázal aklimatizovat na v sobotu slušně vytopenou hernu a bojoval víc sám se sebou než se soupeřem.

Přesto jsme dokázali srovnat na 6:6. A když jsem za stavu 7:7 porazil Špinara, věřili jsme minimálně v remízu. Jenže Laici v zápase do té doby nebodujících hráčů nestačil na Táborského a bylo znovu srovnáno.

K posledním dvoum utkáním nastupovali Tuffi proti výborně hrajícímu Dostálovi a Milda v souboji obranářů proti Křepelkovi. Milda se snažil Křepelku rozstřílet, jenže ten měl svůj den a trpělivou hrou Mildu udolal.

Tuffi hrál s Dostálem výborně. O osudu zápasu rozhodla napínavá koncovka třetího setu, kdy se hrál velmi pohledný pinec plný dlouhých výměn. Dostál neomylně sázel jeden topsin za druhým, Tuffi vracel těžké míče s milimetrovou přesností, přikrášlené ostrou břitvou. Několikrát jsme jásali, že Tuffi už set vyhrál, jenže Dostál vždy nebezpečí odvrátil a strhl vítězství v setu na svou stranu. Tuffi ještě stačil vyrovnat na 2:2, jenže to bylo z jeho strany vše. Dostál vyhrál 3:2 a rozhodl tak o výhře Litomyšli 10:8.