3.liga muži: Sokol Brno I "A" - Stará Paka 10:2

Po nezvykle dlouhé pauze (3 týdny), jsme se jako správní Sokoli slétli k dosud ligovým modrým stolům. Úkol zněl jasně (nebylo to zastavit muže s koženou brašnou) – zastavit případný posun Holic a Vracova v tabulce před náš „mladý a perspektivní tým“.

Obrázek

Sestavy:
Sokol: Bartoš, Herník, Toufar, Kolůch
St.Paka: Vajgl, Kortus, Šajner, Krtička

Prostředkem k jeho dosažení měl být náš semknutý a kolektivní výkon, vedoucí k zisku bodů, abychom se nemuseli spoléhat na výsledky ostatních utkání. Bo tak je to vždycky nejlepší …

K utkání jsme byli nachystáni v 5 lidech a borec kapitánčik (neplést s mediálně známou brněnskou ikonou – tou je Borek Kapitánčik) měl z čeho vybírat. Duo Kolůch Bartoš bylo bez pochybností, zůstávali k obsazení 2 místa. O mě se v kuloárech špitalo, že prý mám formu, (bůh ví, jak se na to přišlo) a tak jsem svoji nominaci trochu očekával, poslední flek řešil kapitán až v herně. Povídá, Herne, jak se cítíš herně ? A bylo to.

Základ našeho úspěchu jsme položili v deblech, kde Laici s Jardou zvládli 3:2 těžší deblové duo soupeře a dvojice Tuffi - Bárty 3:0 druhou dvojici soupeře (Bárty si neodpustil ani obligátní fligničku při příjmu v koncovce 2.setu po které se mi málem zastavilo srdce).
O tom, že utkání pevně podržíme ve svých rukou rozhoduje už 1.kolečko.

Bárty si důsledně pohlídal nepříjemného (herně nepříjemného) Vajgla, Hern sice klopýtnul 1-3 s Kortusem (zhola mu nevychází útok), s třesoucí se rukou porážím 3-1 Šajnera a Jarda 3-0 Krtičku.

Vedeme 5-1. V úvodu 2.kolečka na Mildu Herníka vychází Vajgl a ukazuje, že s obranáři hrát rozhodně umí a vítězí nad Mildou 3-2. Nastupuji bez třesoucí se ruky a v nejrychlejším zápasu soboty vyhrávám 3-0 nad Kortusem. Vedeme 6-2 a soupeř má jednu z posledních šancí zdramatizovat utkání.

Hraje Koloušek s Šajnerem a 1.set je Jarda exhibiční, vede 10:0 a set volně dohrává na 11:3. V druhém setu je Jarda opět exhibiční, prohrává 0:9 a set prohrává 2:11. Hra se naprosto vyrovnává, předváděn je hezký pinec, ale Jarda 3.set ztrácí 10:12 a tak nakonec až po boji 11. v pátém setu klade bod na naše konto- 7-2. Bárty s Krtičkou rychle zvyšuje na 8-2 a přichází zápas, na který se od 8.12.2007 třesu jak malé děcko.

Tuffi – Vajgl (Pozn.autora - ve Staré Pace jsem inkasoval brutální, sadistický a potupný výprask). V tomto zápase chci satisfakci a myslím, že mohu být spokojen, bezpečné vítězství 3-0 je na světě. Desátý bod přidává Jarda a celý mančaft dobře ví, že tento večer si brečet do piva nebudeme …

A tak jediným, ne úplně spokojeným v sobotu mohl být natěšený Laici, který se musel na lavičce spokojit s Bártyho skvělou meruňkou … (a že to zase není tak špatná varianta mi nemusíte psát)

Zajímavosti:
I když to tu už zaznělo, Jardova plusová i minusová série míčků v utkání s Šajnerem.

Body:
Sokol: Bartoš 2/2, Herník 0/2, Toufar 3/3, Kolůch 3/3, čt. Laicman – Kolůch 1, Toufar – Bartoš 1
St.Paka: Vajgl 1/3, Kortus 1/3, Šajner 0/2, Krtička 0/2, čt. Šajner-Vajgl 0, Kortus – Krtička 0

Autor článku: Tuffi