KS II. třídy A: Tišnov "C" - Sokol Brno I "C" 13:5

23.10.2007

Zasloužená porážka se silným Tišnovem.

Že domácí přiložili utkání velkou váhu jsme se přesvědčili již na zahajovacím rozpinkání. K letos stabilně hrajícím hráčům, s nespornou kvalitou je třeba dodat, Vitulovi, Paciorkovi a Machovi, se přidala i zahraniční akvizice z dalekého Vietnamu, table-tennista Tang.

Již po čtyřhrách bylo patrné, že body z Tišnova odvezeme jen zázrakem. Oba debly byly zakončeny naší porážkou 1:3.

Radek sehrál velice rozličná utkání, když nejprve prohrál s Paciorkem po těsných koncovkách a velmi pěkném výkonu soupeře, pak nestačil na Vitulu, který hrál též výborně. Poté ovšem velice jednoznačně přehrál po skvělém a takřka bezchybném výkonu Asiata Tanga a poté i v souboji již narušeném natěšenými florbalisty i Macha.

Mara Prachař sebral set borci z dálného východu, natrápil se s Machem, kde též uhrál set, přetlačil Paciorka v pěti setech a poté nestačil na soupeřovu, alespoň dle mého názoru, jedničku Vitulu.

Tom Prachař sehrál dobré zápasy a nechybělo mnoho a s Machem málem otočil z 0:2 na sety. Bohužel zkušenější Toníček mu v pátém setu utekl a s přehledem dovedl utkání k výhře. Tangovi, Vitulovi též sebral set a rozhodně nezklamal.

Já jsem i přesto, že jsem se cítil velmi dobře a něco jako forma možná i byla, nedokázal najít recept na hráče Vitulu i Tanga. Oba zápasy ale byly velmi odlišné. S Vitulou jsem se nechytal v úvodních dvou sadách a s hráčem takových kvalit se již velmi těžko utkání otáčí. Pak již bylo utkání celkem vyrovnané. S Tangem to byla ovšem jiná káva. V úvodu setu jsem se rozehrál a měl celý set převahu, až do příchodu rozruch dělajících florbalistů. Chvíli se nehrálo, pošuci se rozčilovali, že chtějí s hokejkami rejdit po parketách a to na výkonu nepřidalo. Set jsem prohrál a poté i vyrovnané další sady. Ještě je třeba zmínit i mírně zmatenou dívenku, která se nám snažila počítat, ale moc se jí nedařilo. Vždy řekla 2 číslice nepravidelně po sobě jdoucí a zeptala se nás, zda je to pravda. Tang se tím příliš nezabýval, a tak jsem musel hlídat i umpire.

Závěrem ovšem musíme sportovně dodat, že Tišnov byl lepší a výhru si jednoznačně zasloužil a nic by na tom nezměnil ani rozhodčí s licencí, ani kdyby nám neutrální florbalisté fandili o 106.

Sokol: Novobilský 2/4, Musil 2/4, Prachař M. 1/4

Autor článku: Ondra