Divize muži: Dubňany "A" - Sokol Brno I "B" 10:8

29.10.2007

Výpadek ze začátku utkání nás stál body.

S obměněnou sestavou jsme se vydali v brzkém nedělním ránu do Dubňan. Místo pracujícího Toma a odpočívajícího Lubky jel ve výborné formě hrající Martin a soupeři nikdy nic nedarující Mara.

V deblu jsme s Martinem zahráli jedno z nejpovedenějších utkání a suše zvítězili 3:0. Po boji a nadějném vedení 2:1 na sety se totéž bohužel nepovedlo Marovi s Víťou.

Pak přišlo na řadu katastrofální úvodní kolo, kdy jsme všichni prohráli. Nejblíže bodu byl Martin, který nevyužil 2 matchbally se svým neoblíbeným soupeřem Jelínkem. Já jsem dostal od kubaturu rychlejšího jmenovce Ilčíka, Víťa uhrál set na hráče Horáka a Marovi neseděl styl Radka Chludila.

Poté zavelel  ke zteči Martin, který přes 5 setů udolal Ilčíka a pak suverénně dohrál své zbývající zápasy. Zasloužil si tak i přátelské poplácání od kamarádů, na které se vždy těší. Bohužel takto nemohl oplatit především Víťovi, který sehrál smolné koncovky a 2 krát prohrál ze stavu 10:6, což si přiznejme, se státi může, ale nemělo by. Jako by o jeho výsledcích leccos naznačovala i černá čelenka, která zjevně tolik potřebné štěstí nepřinesla. Zkrátka se Vitalikovi proti mladým nedaří, naopak proti starším pánům nad 40 vždy zahraje náramně. Mara bojoval jako lev a 3 své utkání dovedl až do 5.setu. Z vítězství se však radoval jen v závěrečné dvouhře, kdy už bylo o výsledku bohužel jasno. Já jsem se  po dvou úvodních nezdarech alespoň částečně chytil a zvýšenou agresivitou si řekl o dvě výhry. K lepšímu výsledku, než je celková těsná prohra to ovšem nepřispělo a tudíž jsme jeli zpět do Brna se stíny na duši.

Závěrem chci ještě ocenit Marovu řidičskou kvalitu, který jízdou ve stylu rallye zachránil Martina před možnou zdravotní újmou a své levné, leč rychlé vozítko před nucenou návštěvou myčky.

Body:

Sokol: Poledňa 3/4, Musil 2/4, Kharitonov 1/4, Prachař M. 1/4 a  čt. Poledňa/Musil

Autor článku: Ondra