3.liga muži: SK Telč - Sokol Brno I "A" 9:9

5.2.2009

Do Telče se po sobotní porážce ve Znojmě odjíždělo s pokusem o zachování alespoň teoretických šancí na udržení v ligové soutěži. Do dějiště utkání se odjíždělo 2 vozy.

Obrázek

Vůz A vyrážel z Brna s posádkou Koloušek, Poledňáček, Milda, já a berle...
Vůz B startoval ze Znojma s dvojicí Bárty Laici (poznámky typu proč zrovna my jsme Béčko nejsou na místě).

Sestava domácí: Jakub Švec, Radomír Švec, Zdeněk Zdražil, Petr Palát
Sestava hosté: Martin Poledňa, Milan Bartoš, Petr Laicman, Milda Herník (Jarda Kolůch)

Kapitán Jarda byl na sebe tvrdý a nominoval se pouze do čtyřhry. Konkrétně s Martinem a úvodního debla proti páru Švec na druhou i přes určitou nervozitu s převahou získávají 3-1. Proti Bártymu s Laicim stojí „papírově“ silnější pár Zdražil-Palát, který sice příliš sehraným dojmem nepůsobí, nicméně Bárty s Laicim se (skoro již tradičně) rozjíždějí na zpátečku a během pár vteřin prohrávají 1-7 a set následně 4. Druhý set začínají lépe a dotahují stav na 1-1. Třetí je téměř kopií 1.setu, bleskem 2-1 pro domácí. Čtvrtý i pátý set jsou si také podobné, naši celý set prohrávají, v koncovce odvrací sérii mečbolů a 4. set vyhrávají 16-14 a 5.set 13-11. (Jinými slovy, tahají zápas z hodně hlubokého kanálu). To, na co jsme tiše pomýšleli, vést po čtyřhrách, je realitou.

Po prvním kolečku je však stav 3-3, protože bod získává pouze Laici s Radomírem Švecem. Do dvouher na 1.post místo Jardy nastupuje Milda Herník a s důrazně hrajícím Palátem je v každém setu o 2 balonky pozadu. Bárty 1-3 s Jakubem Š. a Martin 1-3 se Zdražilem (po vedení 1-0 neudržel vedení v 2.setu a prohrává jej 17-15 škoda – vypadalo to nadějně).

Po 2. kole stav opět vyrovnaný, 5-5, boduje Bárty s Radomírem Š. a dobře hrající Martin poráží Paláta.

Třetí runda pro nás ale vyznívá nepříznivě a končí stavem 6-8. V tomto kole bohužel jediný získaný bod je Mildův - s Radomírem Š., Bárty prohrává se Zdražilem a po zápase si odnáší do zavazadel pouze držátko a potahy … Laici s Palátem drží krok ve dvou setech ale pak odpadá a Martin v divácky nejhezčím zápase prohrává 1-3 s Jakubem Š. (všechny sety o 2 míčky a 3x přes 10).

Ve 4.kole jde do tuhého, Milda začína se Zdražilem a projevuje ledový klid starého psa – i přes smolně prohraný 1.set má zápas pevně v rukou a bezpečně jej dovádí k výhře 3-1. (stav utkání 7-8). Pak jde na plac nerozehřátý Jarda (místo odstoupivšího Bártyho). Hraje dobře, přesto 1. i 2. set prohrává v koncovce shodně 12-10, ve třetím dominuje, ale 4.set opět o 2 míčky podléhá. (stav 7-9) Téměř souběžně nastupuje k 17.zápasu Laici s dosud neporaženým Jakubem Švecem a k 18.zápasu Martin s dosud nezvítězivším Radomírem Švecem.

Martin velmi důrazně a sebevědomě získává bod rychlým vítězstvím 3-0 a připojuje se k našemu mohutně povzbuzujícímu bratrstvu (je nás méně než domácích fanoušků ale kravál děláme větší …) Laici (tak trochu podle očekávání) získává 1.set ale ztrácí 2.set. Ve 3.setu je to, jak se říká, „napřesdržku“ a Laici stojí u stolu jak špatně vyřezanej svatej, prohrává 10-0 a set 11-1. Po setu „nechce nic slyšet“, nicméně pod pohrůžkou že ho přetáhnu berlí si přece jen nechává poradit, aby začal zase hrát jako obranář. A začne a je to 2-2 na sety. V 5.setu už je to infarktové, prohrává 8-10 ale po krásných a odvážných baloncích vítězí 13-11 a my vezeme remízu. Pravděpodobně nic neřešící, vzhledem k některým nepříliš očekávaným výsledkům, ale přesto ceněnou, protože byla tvrdě vybojovaná celým mančaftem.

Body Sokol: Herník 2/4, Poledňa 2/4, Laicman 2/4, Bartoš 1/3, Kolůch 0/1, 2 čtyřhry
Body Telč: Zdražil, Palát a Jakub Švec po 3, Radomír Švec 0.

Autor článku: Tuffi