Divize muži: Sokol Brno A - Slovan Hodonín 10:4

15.11.2011

V pondělí jsme předehrávali utkání se Slovanem Hodonín. Tento klub zazářil již před sezónou, kdy se mu velmi zadařilo na přestupovém poli a přivedl do svých služeb ikonu (nejen) moravského stolního tenisu, vynikajícího stolnětenisového manažera, kamaráda a pana hostinského, Svaťu Šimáčka.

Obrázek

Chybějícího Pavla (školení) v naší sestavě nahradil neustále se lepšící a momentálně nejvytíženější hráč Sokola, Eda Cupák.

Sestava hosté: Šimáček, Čechovský Martin, Možíš, Král, Čechovský Václav
Sestava domácí: Cupák, Poledňa, Martinčík, Kolůch

Obě vítězné čtyřhry nás uklidnily natolik, že jsme další tři zápasy prohráli :-) A rázem to bylo 2:3. Naštěstí jsme se rychle probudili z letargie a v dalších zápasech jsme přidávali bodík za bodíkem. Jediným, kdo zaváhal, jsem byl já s Martinem Čechovským. Zápas to byl jak na houpačce. První dva sety jsem hrál bez nasazení a jen jsem pozoroval bojovného Martina a často jsem byl nucen vyslechnout si jeho vítězné "Jouzaaa!!!". Doteď nevím, co to znamená a jestli to má něco společného s Jouzou z filmu "Ať žijí duchové". Účinek byl ale stejný: Když jsem slyšel Jouzu ve filmu nebo Jouzu od Martina, do zpěvu mi nebylo. Za stavu 0:2 a 1:6 jsem začal konečně bojovat a otočil jsem na 2:2 a 8:2 ve svůj prospěch. A nepoučen z předchozích nezdarů jsem opět polevil a Martin s velkým přispěním štěstěny (mimojiné 2 esa ze servisu, kdy míček jen lehce líznul hranu stolu) otočil set na 12:10. Naštěstí tato prohra neměla žádný vliv na konečné skóre.

V posledním zápase dne zabojoval Tom, kdy s Jirkou Králem nejprve ztratil několik nervů při neúspěšných míčích, poté dokázal odvrátit několik mečbolů, aby nakonec zápas dokončil zcela vysílen 14:12 v pátém setu :-)

Celkové resumé tedy zní: po kolektivním výkonu (zejména Martin s Edou hráli výborně) 10:4 pro Sokol Brno, šesté utkání, šesté vítězství, doufáme, že to tak půjde i nadále :-)