Divize muži: Sokol Brno A - Slatina 8:10

Sestava domácí: M.Poledňa, P.Galatík, M.Herník, Z.Toufar
Sestava hosté: V.Jeřábek, M.Zetocha, M.Plotěný, M.Čikl

Obrázek

Snad se klasik v hrobě neobrátí, jestliže budu parafrázovat větu z jeho románu:
Das ganze sokolische Volk ist eine Simulanten Bande …

Ivoš Šaur a Tomáš Martinčík marodní, Zdeněk Cupák opět na cestách, takže zůstal k dispozici kapitán Poledňáček, Pavel Galatík s bolavýma zádama, Milda Herník který kvůli zádům cca 2 měsíce nehrál a já s bolavým loktem (zdravím Pepu P.).

Soupeř dorazil s očekávaným triem a  místo indisponovaného Pořízka přijel Martin Čikl. (Málokdo čekal, že bude tím, kdo rozhodne zápas. V podstatě se Slatině povedl stejný tah, jako nám v úvodu sezony, kdy nám „zatáhl“ Ivoš Šaur.)

Loket mi kupodivu dává pokoj a v deblu se s Mildou docela doplňujem a tak připisujeme bod proti Zetochovi s Čiklem. Pavel s Martinem prohrávají s Jeřábek-Plotěný.

1.runda vychází lépe nám. Poledňáček poráží Čikla, Milda Zetochu, Pavel Plotěného a prohrávám jen já s Jeřábkem.

2.runda je přesně naopak, vyhrávám jen já po urputné bitvě s M. Zetochou. Poledňáček v tomto kole nachází svého jediného přemožitele Míšu Plotěného. Přestože Martin hraje dobře, agresivně a s velkou chutí, od Míše se míčky vracejí jak od cvičného Plotu = nakonec zkazíte vy, Plot nikdy.  Stav je 5:5.

3.runda láme chleba, opět pouze 1 vítězství, Martin jasně přehrává chytrým pinecem Beckera Jeřábka. Tady nás poprvé opouští štěstí, kdy prohrávám trochu smolně koncovku 4. setu s Čiklem a vyslovený smolař je Milda. S Plotěným prohrává 1. a 2. set 15-13, přesto utkání dovádí do 5. setu, který prohrává o 2 balonky. Tečeme 6-8.

4.Nevzdáváme se, Poledňáček dává M.Zetochu, Milda padá s Jeřábkem, já vyhrávám s M.Plotěným (po strašidelným pinecu). Za stavu utkání 8:9 nastupuje Pavel proti M.Čiklovi. Vede 2-1 na sety a my už docela věříme ve spravedlivou remízku, bohužel štěstí nás opouští znova, Pavel prohrává 4. set a v 5. už tahá za kratší konec. 8:10

Body my: Poledňáček 3/4, TF 2/4, Pavel 1/4, Milda 1/4, čtyřhra Milda+TF
Body oni: Laďa Jeřábek 3/4, M.Čikl 3/4, M.Plotěný 2/4, M.Zetocha 1/4, debl Jeřábek-Plotěný

Zajímavosti utkání: Pavlovi s Mildou vydržely záda, i když určité omezeníčko včetně herního manka je znát. Martin hraje s takovou chutí, jako kdyby mu to manželka zakázala a já, přestože od Vánočního turnaje hraju potřetí, nekazím toho víc, než je úplně nutné.

Co je ale kapitolou samo pro sebe je Martin Čikl. Že hraje dobře až takové překvapení není, dřevo na pinec nikdy nebyl. Nicméně to, jak si dal dohromady palici, 8. div světa. Nešintnul jediný míček, bez jakýchkoliv řečí, oči zabořený do balonku, jakoby ho hypnotizoval – jseš MŮJ, tak POSLOUCHEJ ! Je pravda, že jsme se pár let u pinecu nepotkali, ale takhle jsem ho viděl poprvé. No, asi se v té Slatině úplně „pomátnul“. (Nic ve zlém, čerte).

Autor článku: Tuffi