3.liga muži: Sokol Brno I "A" - Sokol Kostelec nad Orlicí 10:3

29.10.2007

Zápasový víkend jsme zahajovali utkáním proti Kostelci nad Orlicí. Ten přijel oproti předpokladům bez svého dlouhodobě nejlepšího hráče Petra Brůny, zato s nebezpečným prkýnkářem Souhradou. My jsme nastoupili ve stejné sestavě jako ve Strážnici - Martin, Bárty, Laici a já.

Obrázek

Začátek se nám povedl - vyhráli jsme obě čtyřhry, když Bárty s Laicim dokázali ve čtvrtém setu proti Souhradovi s Lukášem Malíkem odvrátit mečbol. Jenomže první kolo dvouher nám, stejně jako ve Strážnici, vůbec nevyšlo. Bárty i přes vedení 2:0 na sety a nějaký ten mečbol ve čtvrtém setu odešel poražen Souhradou, vyhrál jsem pouze já s Karlem Malíkem, který si navíc namohl záda a musel v dalším kole střídat.

Za stavu 3:3 jsem po velkém boji vydřel vítězství s Lukášem Malíkem. Martin hrál s vystřídavším Jansou a dlouho nemohl najít recept na jeho nepříjemnou hru trávou nad stolem. První dva sety jasně prohrál a ve třetím musel odvracet několik mečbolů. Nakonec třetí set vyhrál 17:15 a ve čtvrtém a pátem setu již nebylo o vítězi pochyb. Když poté Bárty jasně přehrál Ježka, v souboji obranářů útočící Laici dominoval nad Souhradou a Martin v krásném zápase zvítězil na Lukášem Malíkem, začínali jsme tušit první domácí vítězství sezóny.

To nakonec potvrdil Laici v nejzajímavějším utkání dne s Robertem Ježkem. Oba borci jsou obranáři s trávou, přesto se vůbec nešetřili a řezali do sebe jako dva hladoví buldoci. Jeden krásný balón střídal druhý a utkání dospělo až do koncovky pátého setu. V té byl nakonec šťastnější Laici, zvítězil 14:12 a přidal rozhodující desátý bod.

Body:
Sokol: Poledňa 2/3, Bartoš 2/3, Laicman 2/3, Kolůch 2/2, čt. Bartoš - Laicman 1, Poledňa - Kolůch 1
Kostelec: Malík Lukáš 1/3, Souhrada 1/2, Ježek 1/3, Jansa 0/2, Malík Karel 0/1, čt. Souhrada - Malík L. 0, Ježek - Malík K. 0

Autor článku: Jarin