3.liga muži: Sokol Brno I "A" - TJ Jičín 8:10

19.1.2009

Do prvního víkendu druhé půlky soutěže jsme šli s jasným cílem: Vyhrát obě utkání a udržet tak naději na záchranu. Soupeřem byl Jičín, tým, na jehož horké půdě jsme v první půlce uhráli remízu. Místo zraněného Tuffiho nastoupil Martin Poledňa. A vynikající formu z tréninků dokázal přenést i do zápasu.

Obrázek

Zahájili jsme v podobném duchu, v jakém jsme odehráli první část soutěže: Obě čtyřhry 2:3 a to jsme já s Martinem vedli se Štroblem a Cinibulkem už 2:0 na sety :-(

První kolo dvouher však přineslo rychlé vyrovnání, když zejména Martin s Ročkem a Laici s Jiráskem předvedli výborné výkony a soupeřům nedali nejmenší šanci. 3:3.

Od té doby body střídavě přibývaly na obou stranách. Nejlepší zápas dne odehrál Martin s jedničkou soupeře Rudou Štroblem. Vynikající výměny, zejména v pátém setu, kluci se nešetřili, riskovali, bojovali, nakonec se štěstí přiklonilo na Martinovu stranu, 11:9 v pátém setu! Skvělé! Stav utkání 6:6 a nastupuje Bárty s Ročkem a Laici s Cinibulkem, dvě utkání, ve kterých jsme věřili v plný počet bodů. Bohužel Bárty neměl formu z Jičína, kde dělal 4 body a prohrál s Ročkem 2:3, stejně tak Laici 2:3 s Cinibulkem, to mrzelo ještě víc, protože Laici na Cinibulka rozhodně hru má :-(

Poté jsem se Štroblem snížil na 7:8. Když ale vzápětí Bárty prohrál s Jiráskem, bylo jasné, že lepší než remízka to nebude. Laici po výborném výkonu vykřesal naději s Ročkem - 3:1. Za stavu 8:9 měl o výsledku rozhodnout zápas dosud neporaženého Martina s Cinibulkem. Martin vyhrál úvodní dva sety a všichni v herně si byli jistí remízou. Všichni kromě Míry Cinibulka. Ten dřel, dřel a dřel a hrál líp, líp a líp. Martin nevypustil ani míček, ve čtvrtém setu ještě vedl 8:6, ale Míra hrál opravdu skvěle, navíc prokázal pevné nervy v koncovkách a vítězstvím 3:2 uzavřel skóre zápasu na smolných 8:10 pro soupeře :-(