3.liga muži: Sokol Slavkov - Sokol Brno I "A" 10:5

2.4.2009

Do Slavkova odjíždělo naše Áčko ve třech, protože Poledňáček, Milda Herník i Vitalik pleli za "Bengsona" a při vysokohorském pobytu Tomáška Martinčíka si Béčko nechalo jako 4.hráče Lubku Kvardů s Marou Prachařem. Posledně jmenovaný řádil jak černá ruka, neb Dubňanům napařil 3,5 bodu a  přispěl k povinnému vítězství Béčka 11-7.

Nicméně Áčku se vrátil  humor a navrhlo 4.volné místo mrzákovi Tuffimu, kterému by to s ohledem na zdravotní kondici spíše slušelo v týmu "Zchromlých tygrů" z Nového Lískovce. Nakonec se to ale jako recese zalíbilo i mě a do Slavkova jsem si odskočil z rodinného výletu do Dražůvek.

Obrázek

Sestava domácí: O.Škopec, O.Ságl, Z.Flíbor, M.Pindeš (tým probuzený ze zimního spánku)
Sestava hosté: J.Kolůch, M.Bartoš, P.Laicman, Z.Toufar

Avizoval jsem, že debla raději vynechám, abych si při snaze uhnout spoluhráči neublížil, ale nakonec mě Jarda přesvědčil, že si jen zkusí serv a lehkou spinovačku (pokud se kolem mne – Stojícího býka, protáhne). Jako naše ostrá čtyřhra zůstal Bárty s Laicim a tiše jsme doufali, že si losnou lehčího debla soupeře. Bohužel se nestalo, vyfasovali Škopce se Ságlem a na papírově slabšího Pindeše s Flíborem zbýváme já s Jardou.
Bárty s Laicim hrají vyrovnanou partii první 2 sety (-10, +7), ale pak nestačí a odchází poraženi 1-3.
Jarda a já nastupujeme k zápasu, jako k propagaci sportu tělesně postižených, ale k mému zděšení celý 1.set vedeme, a i když v konci kolísáme, získáváme jej 11-9. Bereme to jako žert, ale když 2.set vyhráváme 11-3, říkáme si, kde asi soudruzi z NDR udělali chybu ?? Třetí set sice prohráváme, nicméně 4.set 11-4 a je dokonáno. Přepisujeme historii stolního tenisu a vítězíme 3-1.
Dlužno dodat, že nečekaný bod je výsledkem důsledného dodržování "Klekí Petrovy" taktiky : Všechno na Kollera (Jardu), který místo 5 kantů za set, které občas umí, dává 1 za zápas a všechny přítomné udivuje úžasnou jistotou.

Dál to vezmu jednotlivě:
Jarda poráží 3-0  Ondru Ságla, když 1.set tahá z kanálu. Rovněž 3-0 Zbyňu F., když znovuobjevuje svůj exkluzivní servis a 3-0 s mladým Pindešem, který se herně zlepšuje, ale potřebuje víc zkušeností. Prohrává pouze se Škopcem 1-3 v kvalitním zápase.

Bárty
trochu nešťastně prohrává 2-3 se Zbyňou F., kde k velmi dobré úrovni špílu Bártymu chybí jediné, jeho tradičně dobrý příjem a v nejnevhodnější okamžiky "zobe" servis. S Pindešem vítězí 3-1, kdy set pouští po klasickém sebeuspání.
Se Škopcem hraje asi nejhezčí zápas celého utkání, a přestože prohrává 1-3, poctivě musím říct, že si nemá co vyčítat a je zbytečně přísný na raketu. Prosím opatrněji, budeš(me) ji (Tě) potřebovat.

Laici
je 1.špíl trochu "matný", jakoby si ani nechtěl užít, pro tuto a příští sezonu předposlední ligový zápas. S Pindešem stále čeká, kdy už soupeř začne sám kazit a prohrává 1-3. Pak hraje hezký zápas se Škopcem 1-3 (někdy se ho musím zeptat, jak se to dělá uhrát s ním set). A nakonec Japonec prohrává s Ondrou S. 0-3.

No a já 0-3 se Škopcem (boj o to, aby to nebylo s nulou), 1-3 s Ondrou S., kdy Ondra v 1.setu velkoryse  8x mine míč, 0-3 se Zbyňou. Zkrátka soupeři nad moje možnosti i při plné síle.
Nicméně osvěžující test nového prkna (zdravím Aleše do Tišnova), nového softu (možná moc rychlého) i nových špuntů a hlavně nového herního stylu.