3.liga muži: Jiskra Litomyšl - Sokol Brno I "A" 10:5

3.3.2009

Jarní prázdniny jsou pro víkendové sestavy Sokola vždy pohromou. Tentokrát jsme se museli obejít bez Martina, který trávil týden s rodinou. O to větší hold patří Laicimu, který dorazil rovnou ze zimní přípravy v Orlických horách. Místo Martina zaskočil Milda Herník.

Obrázek

Zápas se od začátku nevyvíjel dobře. Obě čtyřhry jsme prohráli 2:3, a to Bárty s Laicim poměrně hladce vedli 2:0 a vypadalo to na jasný bod.

Až na pár výjimek se hrály vyrovnané zápasy, zejména pak souboje obranářů Mildy a Laiciho s útočníky soupeře stály za to. Bohužel body za vítězství přibývaly téměř výhradně na straně domácích. Za stavu 8:2 se zdálo být o osudu utkání rozhodnuto.

Zdramatizovat ho mohl ještě Bárty, který ke svému poslednímu zápasu nastupoval proti Jirkovi Táborskému. Zápas dospěl do pátého setu. Na vedlejším stole se skončilo, Milda s Jardou Špinarem snížil na 9:5. Já jsem se s Jirkou Dostálem dohodl, že nastoupíme, až jak dopadne pátý set. Celá herna sledovala Bártyho boj s Táborským, ze stolu číslo dva byl najednou centrkurt, a to se Bártymu moooc líbilo. Pěkný pinec vygradoval do napínavé koncovky. Bárty má mečbol, má servis, má publikum - tohle jsou okamžiky, které miluje. Jeho šibalský úsměv věští kulišárnu a opravdu: přichází klasika v podobě koupališťového, ale o to víc překvapivého vysokého skákaného servisu co nejdál k zadní lajně, kterýžto, bohužel, končí těsně za stolem :-( Hranice mezi genialitou a bláznovstvím byla tentokrát překročena na opačnou stranu. Další dva míče po boji získává Táborský a uzavírá účet utkání na konečných 10:5 pro domácí.