3.liga muži: Sokol Vracov - Sokol Brno I "A" 8:10

15.10.2007

Bez Milana Bartoše a nemocného Tuffiho, s ligovým navrátilcem Laicim, se zraněným mnou (třísla), kvůli tomu narychlo povolaným Vitalikem, Martinem Poledňou a Mildou Herníkem jsme v sobotu vyráželi do Vracova pokusit se o zázrak a vybojovat alespoň remízu.

Obrázek

Loni jsme v divizi prohráli jediný zápas, a to právě ve Vracově 8:10. Vracov navíc před sezónou posílil Svaťa Šimáček - hráčská a zejména společenská stolnětenisová ikona.

V rozehrávce se mělo rozhodnout, jestli budu hrát já nebo Vitalik, podle toho, zda vydrží zraněné tříslo. Nakonec jsem se rozhodl zkusit hrát. Do čtyřher jsme nasadili nově složený pár Poledňa, Kolůch a z minulého kola divize osvědčenou a sehranou dvojici Laicman, Kharitonov. My s Martinem jsme prohráli 3:2 se Svaťou a Trcalou. Na druhém stole se odehrávala obrovská bitva mezi dvě sezóny doma neporaženými Přemkem Kouřilem s Vašíčkem a Laicim s Vitalikem. Vynikající zápas plný krásných výměn dospěl až do koncovky pátého setu, Vitalikovi s Laicim se v ní podařilo zvítězit 13:11! Po čtyřhrách tedy 1:1.

Dvouhry vycházely z počátku lépe domácím. V prvním důležitém zápase Martin přehrál Svaťu Šimáčka 11:9 v rozhodujícím pátém setu a snížil na 4:3. Já jsem si překvapivě poradil s Přemkem Kouřilem, jehož hra mi moc nesedí a Martin v dalším pětisetovém zápase nestačil na Trcalu. Skóre se zastavilo na 7:5 pro domácí. V tu chvíli to s námi moc dobře nevypadalo.

Zlomovým momentem celého utkání byly souběžně probíhající zápasy mezi Přemkem Kouřilem a Martinem Poledňou a na druhém stole mezi Svaťou Šimáčkem a Laicim. Martin jako vždy svůj zápas dotáhl do pátého setu a v něm za velkého přispění štěstíčka odskočil Přemovi a vyhrál 11:6.

Nejdramatičtější zápas celého utkání se odehrával na vedlejším stole. Laici se Svaťou bojovali o každý míč. Laici precizní obranou odrážel Svaťovy útoky, nenápadně střídal falše a vyrážel do překvapivých protiútoků. Krásný zápas rozhodl vítěstvím 12:10 v pátém setu. V tu chvíli jsme poprvé vedli - 8:7. Poté sice Milda nestačil na Vašíčka, já jsem ale porazil Svaťu a rozhodující desátý bod přidal Laici po vítězství nad Trcalou. Konečné skóre 8:10 pro Sokol Brno!

Body:
Vracov: Kouřil Př. 2/4, Vašíček 2/4, Trcala 2/4, Šimáček 1/4, čt. Šimáček - Trcala 1, Kouřil Př. - Vašíček 0
Sokol: Kolůch 4/4, Laicman 3/4, Poledňa 2/4, Herník 0/4, čt. Laicman - Kharitonov 1, Poledňa - Kolůch 0

Autor článku: Jarin