3.liga muži: Sokol Brno A - Choceň B 9:9

V neděli nás čekala Choceň, jeden z favoritů 3. ligy. Choceň přijela v plné síle a její sestava budila respekt.

Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit...

Sestava domácí: Cupák, Poledňa, Charitonov, Kolůch
Sestava hosté: Merta, Zajíček, Bezdíček, Mikulecký

Při rozehrávání všichni hráči působili mírně ospalým dojmem, jak to tak v neděli po ránu bývá. Ale jakmile pan Kačer odmával start utkání, jako by hráče někdo polil živou vodou a rozhořela se skutečná stolnětenisová bitva.

Jedním z klíčových zápasů byla naše čtyřhra s Vitalikem, kterou jsme s velkým štěstím vydřeli - utekli jsme z několika mečbolů. Po čtyřhrách 1:1.

Stav utkání byl nadále vyrovnaný, stejně jako průběhy jednotlivých dvouher. Celkem 9-krát se rozhodovalo až v pátém setu, z toho 6 vítězných čárek přibylo na naši stranu. Za stavu 8:6 to pro nás vypadalo velice dobře. Za stavu 8:9 nic moc.

K rozhodujícímu utkání nastoupil Vitalik proti Honzovi Mikuleckému. Když vedl 2:0 na sety, vypadalo to znovu nadějně. Když hladce prohrál třetí a čtvrtý set a v pátém prohrával 1:3, do zpěvu nám nebylo. Ruští bohatýři ale nejsou zvyklí své boje snadno vzdávat. Stejně tak se nevzdal Vitalik a svým výkonem napsal novodobou bylinu "O vítězném pátém setu".

V kvalitním utkání jsme vybojovali velmi cennou remízu 9:9.

Body:
Sokol Brno: Cupák 3:1, Kolůch 3:1, Poledňa 1:3, Charitonov 1:3, čtyřhra Charitonov, Kolůch
Choceň B: Merta 3:1, Bezdíček 3:1, Zajíček 2:2, Mikulecký 0:4, čtyřhra Merta, Zajíček