3.liga muži: Baník Mikulčice - Sokol Brno A 10:3

20.11.2012

V neděli jsme jeli do Mikulčic s vědomím splněného víkendového plánu (jedna výhra z venku), pokusit se přidat nějaký ten bodík navíc.

Hala v Mikulčicích

Sestava domácí: Kolařík, Vedral, Brhel T., Podrazil
Sestava hosté: Cupák, Poledňa, Galatík, Kolůch

A ze začátku to vypadalo, že by se nám to i mohlo podařit. Po vyrovnaných čtyřhrách jsme vyhráli obě úvodní dvouhry a ujali jsme se vedení 3:1. To bylo ale bohužel z naší strany vše.

Utkání se lámalo za stavu 3:3, kdy Eda prohrál 9:11 v pátém setu s Víťou Podrazilem a já jsem v obrovské bitvě nevyužil mečbol a podlehl jsem 12:14 v pátém setu Jendovi Kolaříkovi. Škoda. Celkem pět zápasů jsme prohráli velmi těsně 3:2. Nicméně i kdyby se nám podařilo vyhrát některý z nich, Mikulčice byli lepším týmem, a i když je výsledek z hlediska předvedené hry krutý, zaslouženě zvítězili 10:3.

Potěšujícím faktem bylo hodnocení místních diváků, že to byl nejlepší zápas letošního roku, spousta výměn a pěkných míčů. Z hlediska kvality to bylo opravdu pěkné utkání a za sebe musím říct, že mně vůbec nevadilo, že jsme prohráli, protože jsme za stolem nechali všechno a nehráli jsme vůbec špatně.

Celkově můžeme být s víkendem spokojení, dvojička Hodonín B a Mikulčice příliš bodů doma rozdávat nebude.

Body:
Mikulčice: Kolařík 3:0, Vedral 3:0, Brhel T. 2:1, Podrazil 2:1, čtyřhra Kolařík, Vedral
Sokol Brno: Cupák 1:2, Kolůch 1:2, Poledňa 0:3, Galatík 0:3, čtyřhra Galatík, Kolůch

Zajímavosti:
Velká mikulčická hala nás přivítala chladným vzduchem, ale o to vřelejšími lidmi: hlavní rozhodčí pan Bílík, mezi diváky pan Jurčák, stejně jako v sobotu v Hodoníně nám počítal pan Brhel. Je vždycky fajn vidět lidi, kteří mají pinec rádi. A snad jich bude do budoucna přibývat, protože bez takových lidí by stolní tenis už dávno neexistoval, a to by byla škoda, protože je to krásný sport, i když často psychicky velmi náročný :-)

Autor článku: Jarin