Divize muži: Slatina - Sokol Brno A 2:10

16.2.2012

K brněnskému derby jsme zajížděli na horkou půdu do Slatiny. Naštěstí horkou. V naší herně se teplota v minulých mrazech často nevyšplhala ani k 15ti stupňům, a tak jsme byli rádi, že se ve Slatině aspoň trochu ohřejeme.

Obrázek

Slatina má letos v každé krajské soutěži jeden tým a všechny svorně hrají o záchranu. V sobotu dostaly přednost sestavy týmů nejvíce ohrožených - B a C - a v A týmu zbyli pouze tři hráči.

Sestava domácí: Jeřábek, Pořízek, Oleksík
Sestava hosté: Galatík, Cupák, Šaur, Kolůch

V ultrarychlé slatinské herně (mimochodem moc hezky vymalované) byly k vidění kvalitní útočné přestřelky. Ivoš s Václavem Oleksíkem kontrovali do sebezničení. Pěkný zápas se šťastným koncem pro Ivoše (14:12 v pátém setu). Eda smetl Laďu Jeřábka 3:0 a byl prvním Sokolem, který Laďu letos porazil (Laďa u nás vyhrál všechny své zápasy).

A pak se Eda rozhodl, že dramaturgii zápasu vezme do svých rukou a předvedl dva zápasy plné napětí, zvratů a pěkných výměn. V tom prvním se mu podařilo zvítězit 11:9 v pátém setu s Pepou Pořízkem, v tom druhém stejným poměrem prohrál s Václavem Oleksíkem, který byl v sobotu nejlepším hráčem domácích.

Desátý bod získal a utkání uzavřel s třemi a půl body pro změnu náš nejlepší sobotní hráč - W:0. 10:2 pro Sokol Brno.