3.liga muži: Sokol Brno A - Sokol Lanžhot 8:10

17.12.2012

Po sobotní těsné prohře se Znojmem jsme k nedělnímu utkání nastupovali s cílem vyhrát. Lanžhot se opírá především o výkony ve třetí lize téměř neporaženého Adriána Gajdoschíka. Předzápasové propočty byly tedy jasné: musíme co nejvíc bodovat přes ostatní tři hráče.

Raketa, síťka, míček

Sestava domácí: Cupák, Charitonov, Poledňa, Kolůch
Sestava hosté: Gajdoschík, Koníček, Darmovzal, Štofka

Jenže ostatní tři hráči Lanžhota na naše předzápasové propočty nedbali, měli své vlastní propočty a neustále bodovali.

Z naší strany to byl velmi rozkolísaný výkon: Já jsem hrál nejlepší pinec za posledních 5 let, na co jsem sáhl, to mi vyšlo, nechyběla odvaha, technika, bojovnost, prohrál jsem za celý den jeden set, prostě paráda. Pokud 21.12.2012 bude skutečně konec světa, zakončil jsem svou kariéru na vrcholu :-)

Martin hrál taky skvělě, vybojoval téměř ztracený zápas s Filipem Štofkou (0:2 a 8:10) a zahrál vyrovnaně i s Adriánem Gajdoschíkem. Naopak Edovi s Vitalikem se nedařilo vůbec a ani jeden z nich nedokázal bodovat.

Rozhodujícím momentem byl Edův zápas s Filipem Štofkou, kdy Eda vedl v pátém setu 10:8 a měl servis. Bohužel ani jeden mečbol nevyužil a prohrál. Od té doby byl Eda jen stínem Edy, jak ho známe obvykle.

V poslední sérii jsme vykřesali jiskřičku naděje a snížili jsme na 8:9. Do posledního zápasu nastoupil Vitalik proti Filipovi Štofkovi. Vitalik bojoval, ale nestačilo to. Psychicky náročný zápas lépe zvládl Filip a v pěti setech uzavřel konečný účet utkání. Stejně jako v sobotu jsme prohráli nejtěsnějším poměrem 8:10. Tentokrát jsme ale po celé utkání pouze dotahovali náskok soupeře, vítězství Lanžhota je naprosto zasloužené.

Body:
Sokol Brno: Kolůch 4:0, Poledňa 3:1, Cupák 0:4, Charitonov 0:4, čtyřhra Charitonov, Kolůch
Lanžhot: Gajdoschík 3:1, Štofka, 2:2, Koníček 2:2, Darmovzal 2:2, čtyřhra Gajdoschík, Štofka