3.liga muži: Sokol Brno A - MS Brno C 6:10

28.1.2013

Derby s Moravskou Slavií jsme zahájili už v sobotu večer. Po shlédnutí divizního šlágru MS Brno D - Strážnice jsme se přesunuli k přátelskému posezení do pivovarské restaurace. Nejprve jsme přišli Pavel a já a posadili jsme se k týmu žen MS Brno. Poté přišli borci vítězného D-týmu a museli jsme k našemu stolu připojit další stůl. Holky poznamenaly, že nečekaly tolik lidí, načež se ve dveřích objevilo dalších pět osob. Připojili jsme další stoly a vzápětí přijel C-tým Morendy. Chvílemi to vypadalo, že hrajeme novou společenskou "stolní" hru - restaurační domino.

Raketa, síťka, míček

Morenda přijela v předpokládané sestavě v čele s Petrem Žoldošem, nejlepším hráčem 3. ligy. My jsme místo Martina (pracovní povinnosti) nasadili Laiciho, který měl za úkol svou precizní obrannou hrou znepřijemnit život útočně laděným soupeřům. A zvládl to na výbornou.

Sestava domácí: Cupák, Galatík, Laicman, Kolůch
Sestava hosté: Žoldoš, Sigmund, Svoboda Jan, Kozubík

Bohužel jsme hned na úvod prohráli obě čtyřhry. Mrzela nás hlavně naše čtyřhra s Pavlem, vedli jsme 2:1 a 8:5 s Honzou Svobodou a Petrem Žoldošem, abychom nakonec po velké bitvě (druhý set jsme vyhráli 22:20) padli 9:11 v pátém setu.

Dvouhry byly taky vesměs vyrovnané. Škoda Edovy prohry s Ivošem Sigmundem a také mojí s Petrem Žoldošem - oba zápasy rozhodovala až těsná koncovka pátého setu. Morenda šla do vedení 8:4, a to už nepustila.

Celkově jsme i přes konečnou prohru 6:10 odvedli slušný výkon.

Body:
Sokol Brno: Kolůch 3:1, Laicman 2:1, Cupák 1:3, Galatík 0:3
MS Brno C: Žoldoš 4:0, Svoboda J. 2:1, Sigmund 1:2, Kozubík 1:2, obě čtyřhry

Zajímavosti:
Po utkání jsme se odebrali k tradičnímu pozápasovému hodnocení, které se postupně změnilo ve vědeckou konferenci. Hlavním tématem byla etnografie severských národů.

Účastníci konference: Tuffi, Laici, Rak a Koloušek.

Záznam rozhovoru:
Koloušek: "V jedné vědomostní soutěži jsem se dozvěděl zajímavou věc: Víte na co používají eskymácké hospodyňky ledničku?"
Ostatní vědci: ??? ??? ???
Koloušek: "Aby zabránily zmrznutí potravin. V ledničce je teplota nad nulou."
Tuffi: "Hmmm, to je zajímavé. Eskymáci kupují ledničky."
Koloušek: "Ale mají je asi někde venku u vchodu, protože v iglú je teplo. Někdy až plus 15 stupňů."
Laici: "15 stupňů? To není možné. Vždyť tam mají venku mínus 40."
Koloušek: "Proč by to nebylo možné? Iglú je z ledu, ten nic nepropustí, není problém si iglú vevnitř vydýchat."
Laici: "Stejně je to divné. Kdyby bylo v iglú 15 stupňů, tak by jim to iglú roztálo, ne?"
Koloušek: "Aha... To je fakt divné..."